Hakkımda

İnsan’ın yaşı artınca bir olgunluk çöker ya üzerine benimde yaşım artınca dedimki şu daha önceden yazdığım hakkımda yazısını güncelleyim. Ne bileyim daha az öveyim kendimi oda biraz zor ama sanırım yay burcu oluşumdan burçlara takık olduğumuda burda da gösterdim ya.

1987 İzmir Doğumluyum Bilgisayar hayatıma 1992 yılında girdi. Windows 3.1 ile o zamanlar Microsoft’a bir saygım vardı. Neyse teknolojiye girmeden kendimi anlatmaya çalışacağım. Ad, Soyad durumuna girmedim siteden de anlayacağınız gibi gerek yok sanırım.

Her neyse konumuza tekrar geri dönersek 1992’den önce teyzem sayesinde Nintendo NES ile kavuştum. Teyzeme ne kadar teşekkür etsem azdır. Onun sayesinde çocukluğum Duck Hunt veya Super Mario oynarak geçti. Teknolojinin en hızlı geliştiği evrede teknoloji ile büyüdüm. Okuma yazmayı bilmiyordum ama klavye’nin kısayol tuşlarını çoğu kişiden iyi biliyordum neredeyse hepsini Sanırım bilgisayara olan aşkım epey fazlaymış. İlk okulda bilgisayar hocalarını sinir etmekle geçti sanırım hayatım ilk okul 2’de bilgisayar dersi alan bir çocuk olarak hocadan iyi biliyordum hala bunun üzerine her türlü bahse girerim :)

Liseden sonra hayatımı sevdiğim şeyi okumak adına verdim hatta bu lisede başladı. Hayalim 5 yaşından beri bilgisayar mühendisi olmaktı. Daldan dala zıpladım ne yaptım ettim oldum. Birçok üniversiteyi gezdim bu yüzden o kısım ap ayrı bir hikaye zaten burada yazmak ile bitmez.

Üç farklı ünivesitede ve bir sürü farklı yaz okulu yaptığım üniversitelerdeki azimlerimden sonra hazırlık artı dört yılda Bilgisayar Mühendisliğini bitirdim. Burada Babama ve Anneme ne kadar teşekkür etsem azdır.

Mezun olduktan sonra bir sürü öğrenciyide mezun ettim 20’den fazla üniversite öğrencilerine yazılım projesi ve tez danışmanlığı yaptım. Bu şekilde çalışınca anladımki ben aslında hiçte tembel bir öğrenci değilmişim.

Istanbul Kalkınma Ajansına bağlı bir şirkette 187 Acil Doğal Gaz İhbar hattı projesinde çalıştım. ASP.NET ve SQL Veri tabanı üzerinde.

Daha sonra Huawei Telecominication da Assistant Software Engineer olarak çalıştım. Java ve Oracle Veri Tabanı üzerine.

Anladım ki piyon olmak bana göre değildi. Başkasına çalışmak bunun üzerine enson işimden ayrıldıktan sonra Freelance olarak çalışmaya devam ettim. İki arkadaş olarak Lost Ajans girişimini kurdum.

İstanbulda yalnız olduğum ve hayatla mücadele ettiğim süreçte hayat bana ortak geminin fazla yürümeyeceğini öğretmesiydi. Daha sonra Lost Ajans‘a tek başına devam ettim tam 3 yıldır Lost Ajans adı aldında kurumsal müşterilerime yazılım projeleri yapmaktayım. Outsource çalışan ekibimle birlikte işin büyüklüğü, müşterinin istekleri ve süreçlere göre en iyi hizmeti vermekteyiz.

Çalıştığım süreç boyunca girişim açlığımın oldunu fark ettim ve kendimi geliştirmek adına işletme lisans ve yüksek lisans’ı okudum.

Şuan Lost Ajans – Web Tasarım ve Yazılım projelerine devam ettiğim gibi Enneagram9 ve 9RenkEnneagram gibi girişim projelerinle ilgilenmekteyim.

Alican HAZIR

Reklamlar