İç SEO Nasıl Yapılır?

Kalkıpta benden burda tüm İç SEO‘yu anlatmamı beklemeyin yani zor aslında anlatılır yapıcak çok iş var onun için en önemli olanları ve püf noktalarını anlatmaya çalışıcam.

İlerde sitede SEO konusunda yayınladığım içerikleri geliştirip bu konu ile merakı olanlar için küçük bir PDF e-Book hazırlayacağım.

SEO’yu daha önceki yazılarımda açıkladım sanırım artık herkes biliyordur. Zaten ilgilenenlerin az çok bilgisi vardır.

İç SEO denildiğinde web sitemizin yazılımının arama motorlarına uygun hale getirilmesi. Nedir bu uygunluk denilirse sitenin hızlı açılması, hep saydığımız gibi mobil uyumlu olması, yazılan kodun w3 standartlarında olması yapılabiliyorsa 0 hatada yazılması. Web sayfasının dış kaynaklara fazla bağlı olmaması birden fazla CSS’in import edilmesi mesela CSS uzantılı CSS dosyalarının, php olarak sayfaya import edilmesi, küçük fotoğrafların ve logoların CSS Sprite metodu kullanılarak siteye eklenmesi tüm resimlerin sıkıştırılması ve alt etiketlerinin girilmesi ayrıca boyutlarınında belirlenmesi iç seo‘da olmazsa olmaz özelliklerdendir. Tabi meta tag, keyword, title, description ve heading tag’ı da kesinlikle unutmayalım.

Reklamlar